Review: Jumpgate - by Krzysztof

Review: Jumpgate - by Krzysztof

Fabryczny dok wchodzący w skład zestawu z Nintedo Switch OLED jest dla mnie za duży. Szukałem dla niego alternatywy i chwilę używałem Chińskiego zamiennika (mniejszego), ale nie zachwycał wyglądem. Od paru tygodni używam Jumpgate Dock od Skull&Co i wygląda na to, że to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy mały dok dla konsoli Nintendo.

Małe rozmiary są zauważalne, z łatwością przeniesiemy go z pokoju do pokoju lub wrzucimy do plecaka razem z konsolą i resztą peryferiów. Świetnie się prezentuje i nie trzeba z nim używać dedykowanej ładowarki, wystarczy dowolna (od smartfonu/tabletu). W trakcie testów używałem z konsolą w trybie doku ładowarki Minix Neo P1 (65 W) i wszystko było w porządku.

 

Na pierwszy ogień poszedł test z telewizorem, konsola po umieszczeniu jej w doku nie miała problemu z rozdzielczością Full HD. Nie było artefaktów, opóźnień i lagów podczas grania. Dobrze, że jest też ładowania, gdy spoczywa w Jumpgate Dock.

Nintendo Switch to nie jedyne urządzenie kompatybilne z gadżetem. Spokojnie podłączymy go do smartfonu/ tabletu lub laptopa w zależności od potrzeb. Po podłączeniu to TV/monitora dok będzie pełnił rolę stojaka. Jeśli macie sprzęt Samsunga, obsłuży DeX w rozdzielczości 2K. Nie używałem doku długo ze smartfonem, bo dla mnie nie mało to sensu.

Część z dodatkowymi portami można wyciągnąć, a później podłączyć do laptopa lub tabletu z USB C. To bardzo łatwe, bo wystarczy wysunąć ten element do tyłu i po chwili wyjdzie z zabudowy. Wtedy do dyspozycji mamy port USB C, 2x USB A,HDMI i czytniki kart (SD i micro). Surface Laptop 3 ma porty C i A, ale i tak używałem doku w trakcie pracy z laptopem. Każdy z portów miał zastosowanie, bo kopiowałem wiele plików, podłączyłem dysk zewnętrzny/Nintendo Switch. Świetny wygląd nie „gryzł” się z wyglądem laptopa, a dodatkowe porty poszerzyły jego możliwości.

 

Problemem Core jest jego długość, bo po wpięciu do portu USB C w SL3, blokuje USB A. Jednak po podłączeniu można zyskać dodatkowe, więc to nie koniec świata. W zestawie jest przedłużka USB C, ta całkowicie niweluje problem, jeśli chcecie jej używać. Połączenie kabli z dokiem w dowolnej postaci jest mocne i stabilne, nie miałem wrażenia, że kable wyjdą z portów i przez to wszystkie akcje konsoli lub podpiętych akcesoriów zostaną zatrzymane.

Jumpgate Dock to bardzo udane i niezwykle przydatne urządzenie. Przyda się nie tylko w tandemie z konsolą, ale i resztą urządzeń, jeśli zajdzie taka potrzeba. Mnie najbardziej przypadł do gustu rozmiar, bo tradycyjny dok zawsze mam za TV, a ten może być przed i nie będzie zasłaniał telewizora w trakcie grania.

Origin: giereczkowo.pl

RELATED ARTICLES

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please note, comments must be approved before they are published